iCloud oturum açma gibi işlemler çalışmıyor

iCloud oturum açma ve etkinleştirme sorunu bir süredir merak ediliyor. Kısa bir süre önce yeni bir Apple cihazı almış veya varolan cihazınızı sıfırlamış olabilirsiniz. 

Yaşanan bazı sorunlar sebebiyle 25 Aralık'tan beri iCloud hesabı ile oturum açma ve cihaz etkinleştirme işlemleri dahil olmak üzere pek çok işlem yapılamıyor. 

Bu yüzden sorun çözülünceye kadar bir süre cihazınızı kullanamayabilirsiniz.

iCloud oturum açma sayfası

Apple problemin 25 Aralık'tan bu yana yaşandığını doğruladı

Apple tarafından sunulan App Store gibi tüm hizmetlerin anlık olarak çalışma durumunu gösteren Apple hizmet durum sayfası'nda "iCloud Hesabı ve Oturum Açma - Sorun" olarak sarı işaretle belirtilen sorun 25 Aralık saat 12:45'den bu yana devam ettiğini doğruluyor. 

Ayrıca Apple Destek resmi Twitter hesabı yetkilileri yeni aldığı iPad ve HomePod Mini cihazını kurmaya çalışırken sıkıntı yaşayan bir kullanıcıya sorundan haberdar olduklarını ve kısa süre içinde çözüleceğini söyledi.

Apple kısa sürede sorunun çözüleceğini söylese de yeni cihaz almış olan pek çok kullanıcı şimdilik bir süre cihazını kullanamayacak. Bu konuda yaşanan gelişmeleri bu makaleyi güncelleyerek aktarmaya devam edeceğiz.

Güncelleme: Apple hizmet durum sayfasından alınan bilgilere göre kullanıcıların iki gündür cihazlarını etkinleştirirken ve oturum açarken yaşadıkları can sıkıcı sorundan haberi olan Apple, iCloud oturumu açma sorununun bugün itibarıyla çözüldüğünü bildirdi.

Apple kimliği ile sorunsuzca giriş yapabilirsiniz.

Caner Güngör

Dynery teknoloji platformu'nun kurucusu, editörü ve geliştiricisi.

Yorum Gönder