Nvidia RTX 3060 Ti için fiyat ve lansman tarihi onaylandı

Nvidia RTX 3060 Ti, fotoğrafları ve diğer kartlar ile kıyaslamalarının yayılması neticesinde teknoloji dünyasını uzun süre çalkaladı. Nvidia tarafından hala resmi olarak onaylanmayan kartın piyasaya bir an önce sürülmesi kaçınılmaz gibi görünüyor.

Nvidia RTX 3060 Ti için fiyat ve lansman tarihi onaylandı

Amazon İngiltere, MSI RTX 3060 Ti Ventus 2X OC'yi ön sipariş için listeye eklemeye başladı. Bu durum kartın 8GB GDDR6 belleğe sahip olduğu iddialarını doğrular nitelikte.

Nvidia RTX 3060 Ti fiyatları ülkelere göre çeşitli farklılıklar gösteriyor

MSI RTX 3060 Ti, Amazon'da 490 pound'a satılıyor ve bu da 655 dolar'a denk geliyor. İngiltere'deki ekran kartı fiyatlarının ABD'ye kıyasla daha pahalı olduğunu ve bunun fazla vergilendirmeden dolayı olduğunu söyleyebiliriz. Bu arada İngiltere'deki bir satıcı, Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti EAGLE 8GB'nin lansman tarihinin 2 Aralık olarak listelendiğini, ancak şu an kesin bir fiyat bilgisinin olmadığını belirtti.

Tom's Hardware, MSI'a ait kartın birçok Avrupa ülkesinde 550€ ile 685€ arasında satıldığını belirtti. Gigabyte ve Zotac'ın ürettiği kartların ise Estonya ve İspanya'da 484€ ve 592€ civarında etiketlendiğini belirtiyor.

Nvidia tarafından önerilen fiyat çok daha düşük olabilir

Bu fiyatların denizaşırı ülkelerdeki fiyat farkları göz önüne alındığında bile çok pahalı olduğunu reddedemeyiz ancak 349 ile 399 $ arasında olduğu iddiaları dolaşan üretici tarafından önerilen fiyat için hala bir kesinlik söz konusu değil.

Kartın çıkış tarihiyle ilgili sürekli çıkan dedikodulara rağmen, yayınlanan bilgilerin çoğu asılsız. Ancak bu konuda yapılan son açıklama, Amazon İngiltere'den geldi ve 2 Aralık yayın tarihini doğruladı. Ekran kartınızı bu kart ile değiştirmek istiyorsanız 2 Aralık tarihini beklemek zorundasınız.

Caner Güngör

Dynery teknoloji platformu'nun kurucusu, editörü ve geliştiricisi.

Yorum Gönder