PlayStation 5, ekipmanları, oyunlar ve tüm ayrıntılar

PS5 ve gelecek ilk oyunlar dün Sony tarafından gerçekleştirilen bir etkinlikle canlı olarak tanıtıldı. PlayStation 5 oyun konsolu için çıkacak ilk oyunlar Battlefield 6, Assassin’s Creed Valhalla, Spider-Man Miles Morales, Horizon 2, Hitman, NBA 2K21 ve Grand Turismo 7 ilk göze çarpanlar arasında. 

Haberimizde PlayStation 5, ekipmanları, gelecek oyunlar ve diğer tüm ayrıntıları sizler için derledik.

PlayStation 5 ve Digital Edition

Dün akşam Sony tarafından gerçekleştirilen etkinlikte Sony'nin yeni nesil oyun konsolu olan PlayStation 5 hakkında merak edilen tüm sorular cevap buldu. Yapılan etkinliği YouTube üzerinden 2 milyondan fazla oyunsever canlı olarak takip etti. Etkinliğin başında PS5'e gelecek oyunlar tanıtılırken sonlara doğru Sony asıl merak edileni yani PS5'i gösterdi. Görselde PS 5'in iki farklı versiyonunun olacağı gösterildi. Oyun deneyiminin zirveye çıkarıldığı PlayStation 5 ve Digital Edition'ın tasarımı da oyunculardan geçer not aldı.

Tanıtımda önceki konsollarda bulunan blu ray disk sürücüsünün PS5 Digital Edition'da yer almadığı görüldü. Dijital sürüm üzerinde, oyuncular yalnızca PS Store'dan indirdikleri oyunları ultra yüksek hızlı SSD'ye yükleyerek oynayabilecekler. Ayrıca Geriye dönük uyumluluk özelliği sayesinde daha önceki PS konsollarına çıkmış oyunlarda PS5 üzerinde çalıştırılabilecek.

PlayStation 5 ve Ekipmanları

Yapılan etkinlikte PlayStation 5'in oyun kolu olan DualSense kablosuz kontrol cihazı ve şarj standı ayrıca HD Kamera, medya kontrol kumandası ve Sony'nin 3D ses özelliği taşıyan sesin geldiği yönleri tam anlamıyla hissedebildiğiniz Pulse 3D adındaki oyun kulaklığı da tanıtıldı.

PS5'in satış fiyatı Sony tarafından resmi olarak duyurulmadı. Ancak önceki konsollara kıyasla yapılan tahminlerle fiyatının 499 dolar'dan başlayacağı düşünülüyor.

Ve merakla beklenen PS5'in heyecan dolu tanıtım videosu:

Caner Güngör

Dynery teknoloji platformu'nun kurucusu, editörü ve geliştiricisi.

Yorum Gönder