Sony PlayStation 5 etkinliği yapmaya hazırlanıyor

Sony gelecek hafta ve aylarda gerçekleştireceği etkinlikleri başlatacağı bildirilen Haziran'ın ilk haftası kadar erken Playstation 5 için dijital bir etkinlik planladığı bildiriliyor.

Sony PlayStation 5 etkinliği yapmaya hazırlanıyor

Bloomberg, etkinliklerle ilgili yetkili kişiler ile yapılan görüşmede sanal etkinliğin 3 Haziran'da gerçekleşebileceğini ancak planların sürekli değişmekte olduğu ve tarihin değişebileceği konusunda uyarıldıklarını söylediklerini aktardı.

Sony'nin yapacağı ilk etkinlikte PlayStation 5 ile ilgili tüm detayların açıklanması şu an için beklenmiyor. Yapılacak etkinlikler için ayrıntılı detaylar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Sony PlayStation 5 etkinliği yapmaya hazırlanıyor

Şimdiye kadar açıklanan yeni oyun kontrolcüsü DualSense ve Unreal Engine 5 demosundan sonra, yapılacak olan etkinlik PlayStation 5 için sonraki detayları gösterecek.

Sony, yeni nesil konsolu olan PlayStation 5 için bugüne kadar sessiz kalmayı tercih etti. Oyun konsolu dünyasında Sony'nin rakibi olan Microsoft ise Xbox Series X'in özelliklerini, oyun kontrolcüsünü ve gelecek üçüncü taraf oyunlarını geçtiğimiz günlerde göstermişti.

Caner Güngör

Dynery teknoloji platformu'nun kurucusu, editörü ve geliştiricisi.

Yorum Gönder