iPhone 12 yüksek yenileme hızı olan ekranla gelebilir

Yakında çıkacak olan iPhone 12 Pro'nun 120Hz yenileme hızına sahip ProMotion ekran ile çıkacağı düşünülmekte. Ayrıca yeni iPhone modelinde Face ID iyileştirmeleri ve daha kaliteli bir kamera olması da beklenmekte.

iPhone 12 yüksek yenileme hızı olan ekranla gelebilir

Yeni cihazın iPhone 12 olarak adlandırılması ve farklı özelliklere sahip üç modele sahip olması beklenmekte. Bununla birlikte 12 Pro'nun 6,1 inç yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olacağı düşünülmektedir. Daha büyük ekrana sahip Pro Max modelinde ise 6,7 inç ekran olabileceği düşünülmekte. Temel modelde ise 60Hz bir ekran olması bekleniyor.

iPhone 12 yüksek yenileme hızı olan ekranla gelebilir

Orta seviye cihazlar 60Hz'de yenilenirken Galaxy S20 gibi yeni amiral gemisi cihazlar 120Hz'de yenilenmekte. Daha yüksek yenileme hızına sahip ekranlar daha hızlı bir akıllı telefon deneyiminin yaşanmasına katkı sağlıyor.

Face ID için Apple'ın sağlayacağı yenilikler arasında daha geniş görüş alanını tarayarak cihazın daha fazla açıdan hızlı bir şekilde açılmasını sağlaması beklenmekte. Ayrıca yeni iPhone'lardaki arka kameranın gelişmiş LIDAR teknolojisine, daha iyi odaklama ve daha fazla büyütme yeteneğine sahip telefoto lense sahip olması beklenmekte.

Apple yeni iPhone modellerini henüz doğrulamadı. Fakat yakında çıkacağı beklenen yeni iPhone modellerinin 12, 12 Pro ve 12 Max olarak adlandırılması beklenmekte.

Caner Güngör

Dynery teknoloji platformu'nun kurucusu, editörü ve geliştiricisi.

Yorum Gönder