Chrome'a canlı altyazı özelliği ekleniyor

Diziler, filmler, oyunlar ve bir çok mecrada kullandığımız altyazıların çok faydalı bir araç olduğunu hepimiz biliyoruz. 

Bilmediğimiz veya öğrenmeye çalıştığımız bir dilde sunulan film, dizi veya oyunları altyazılar ile ana dilimizde takip edebiliyoruz. 

Bununla birlikte sese sahip olmayan medya dosyalarını bile altyazılar ile takip edebiliriz.

Google Chrome simgesi

Genelde medya dosyaları altyazı desteği ile birlikte yayınlanmaz. Bu yüzden üçüncü şahıslar tarafından oluşturulan altyazı dosyalarını kullanmak zorunda kalırız.

Tam da bununla alakalı olarak bir teknoloji sitesi Chrome üzerinde canlı altyazı adında yeni bir özellik keşfetti. Bu özellik medya dosyalarında sesin altyazıya dönüştürülmesine imkân sağlıyor.

Eğer Google'ın sunduğu yeni özellikleri herkesten önce denemek isterseniz indirme sayfası üzerinden beta sürümünü indirmeyi deneyebilirsiniz. 

Bu sayede yeni özellikleri inceledikten sonra Google'a geri bildirim yaparak Chrome'un gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. (Beta sürümünde istenmeyen hatalar ve sorunlar ortaya çıkar. Deneyimli bir kullanıcı değilseniz bu sürümü kurmanızı önermiyoruz.)

Caner Güngör

Dynery teknoloji platformu'nun kurucusu, editörü ve geliştiricisi.

Yorum Gönder