Battlefield 5 için artık büyük güncelleme gelmeyecek

Battlefield 5'in geliştiricisi olan DICE, Nisan ayında yaptığı açıklamada Battlefield için son kez yeni bir büyük çaplı güncelleme yayınlayacağına dair oyunculara söz vermişti. Geliştirici firma tarafında bu konuyla ilgili önemli sayılabilecek bazı yeni gelişmeler var.

Battlefield V ilk bölümden bir kesit

Battlefield 5'in topluluk yöneticisi, Reddit'te yaptığı paylaşım ile Haziran güncellemesinin yakın sürede yayınlanacağını ve bunun son büyük içerik güncellemesi olacağını doğruladı. 

Artık oyun için büyük içerik güncellemeleri gelmeyecek olsada çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler için yapılacak olan küçük boyutlu güncellemeler yayınlanmaya devam edecek.

Battlefield 5 ilk kez 2018 yılında piyasaya sürülmüştü. Çoğu oyunda olduğu gibi geliştiriciler yeni çıkaracakları oyunlara daha fazla zaman ayırmak için önceden piyasaya sürdükleri oyunları geliştirmeyi yavaş yavaş bırakıyorlar. Battlefield 5 içinde bu durum önümüzdeki aylardan itibaren geçerli olacak gibi görünüyor. Ayrıca bu gelişmeyle birlikte yeni Battlefield oyununun gelişinin işareti de verilmiş olabilir.

Caner Güngör

Dynery teknoloji platformu'nun kurucusu, editörü ve geliştiricisi.

Yorum Gönder